Naujametinis Žuvėdros skrydis!Jau trečius metus iš eilės Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“ rengia turą, kurio metu koncertuoja didžiausiose Lietuvos sporto arenose. Šiemet daugkartinės pasaulio ir Europos čempionės “Žuvėdros” skrydžiu galės grožėtis Alytaus, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos publika.

Dviejų dalių koncerte “Žuvėdra” pristatys beveik poros valandų programą, kurioje – “Rio”, “Viva Ispanija!”, “James Bond”, “Uraganas” pasirodymai, pasaulio ir Europos čempionatuose Lietuvai pelnę aukso medalius bei atskiros kompozicijos, paruoštos specialiai turui.

“Šioje fiestoje “Žuvėdrą” matysite tokią, kokia ji ir yra – ryški, energinga, švytinti. Vienu metu scenoje šoks daugiau nei 10 porų. Arenose komanda tviskės nuolatinės mūsų dizainerės ir buvusios šokėjos Ainos Zinčiukaitės kostiumais. Įspūdingais, originaliais ir stilingais apdarais dizainerė “Žuvėdros” šokėjus puošia jau kelioliką metų, o muziką ilgus metus mums aranžuoja kompozitorius Audrius Balsys”, - apie najametinį turą pasakoja komandos siela ir trenerė Skaistutė Idzelevičienė.

Anot trenerės, sušokti šias keturias programas per vieną koncertą šokėjams labai sunku fiziškai. Čempionatams parengti sudėtingi sukiniai, pakėlimai ir choreografiniai elementai reikalauja maksimalių jėgų ir ypatingo fizinio pasirengimo. Paprastai, pasibaigus koncertui, “Žuvėdros” šokėjai jaučiasi tarsi išsunktos citrinos, atviravo S. Idzelevičienė.

Tai, ką daro Skaistutė Idzelevičienė yra unikalu. Nežinau ar yra choreografų Lietuvoje, gebančių suburti tokį kolektyvą ir šitiek metų skinti pergales, kaip tai pavyksta “Žuvėdrai” ir jos vadovams. Koncertiniam turui bus parengta daugiau nei 20 originalių kompozicijų pagal idealiai parinktą ir aranžuotą muziką. Programą dar papildys garsūs Lietuvos muzikantai ir atlikėjai”, - teigia renginio režisierius Vygantas Kazlauskas.

Šiemet „Žuvėdra“ kvies grožėtis dviejų dalių programa, iš kurių pirmoji skirta vasarai ir alsuos Lotynų Amerikos karščiu, antroji kvies sugrįžti į žiemą ir pajusti magišką Kalėdų dvasią.

Turas „Naujametinis „Žuvėdros“ skrydis“ Lietuvos arenose vyks gruodžio 20-31 dienomis.

Dviejų dalių naujametinę „Žuvėdros“ fiestą papildys ir vienas talentingiausių Lietuvos gitaristų Tomas Varnagiris, specialiai šiam projektui paruošęs ir aranžavęs muzikinę kompoziciją „Vivaldi in rock“, dainininkai Jeronimas Milius ir Liudas Mikalauskas bei Vilniaus Šachmatinis choras vadovaujamas grupės „Šarka“.

Koncertuose auksinę Klaipėdos šokėjų komandą lydės valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Ansamblis „Žuvėdra” gyvuoja jau ilgiau kaip 45 metus, o prie jo vairo stovi ilgamečiai treneriai – garsi šokėjų pora Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai. Šios poros vadovaujamo kolektyvo pasiekimų sąraše – septyni Lotynų Amerikos šokių Pasaulio čempionų aukso medaliai ir aštuoni Europos čempionų aukso medaliai, taip pat dešimtys įvairių tarptautinių konkursų apdovanojimų ir užaugintas nesuskaičiuojamas profesionalių šokėjų būrys. Pasaulinė šlovė „Žuvėdros“ kolektyvą lydi nuo 1999 metų, kuomet jie pirmą kartą tapo Europos ir pasaulio čempionais.

„Trimitas“ . Visų laikų populiariausią ir žymiausią Lietuvos pučiamųjų orkestrą 1957 metais įkūrė kompozitorius ir dirigentas Vitas Žilius. Vargu ar jis tada įtarė, kad kuklus Vilniaus Centrinio kultūros ir poilsio parko muzikos kolektyvas jau po 10 metų taps Lietuvos pučiamųjų orkestrų vėliavnešiu. Įvairiais laikotarpiais orkestrui vadovavo V.Aleksa, M.Tamošiūnas, L.Čiapas, R.Pašiūnas, R.Petraitis, A.Budrys. Šiuo metu „Trimitą“ į priekį veda dirigentas Ugnius Vaiginis. Puoselėdamas senas tradicijas ir nebijodamas drąsių naujovių vyriausiasis orkestro dirigentas tiki, jog reikia drąsiai ieškoti šiuolaikinio „Trimito" muzikinio veido, kuris vėl galėtų mesti iššūkį ne vien savam, bet ir „užjūriniam" klausytojui, kaip tai anuomet padarė maestro Romas Balčiūnas.

Pasak muzikologo V.Gerulaičio, "Trimitas" ne tik sugriovė tradicinio pučiamųjų orkestro įvaizdį, bet ir įvykdė tikrą atlikimo revoliuciją. „Žuvėdros“ kolektyvą „Trimitas“ turuose lydi jau trečius metus.

Vilniaus Šachmatinis choras. Projekto “Šarka” merginų Gintarės Valaitytės ir Ievos Stasiulevičiūtės vadovaujamas Šachmatinis choras jungiasi prie “Žuvėdros” koncertinio turo per Lietuvą ir dovanoja publikai imbieriniais sausainiais bei stebuklingu Kalėdų laukimu kvepiančias muzikines akimirkas.

“Šarkų” suburtas Vilniaus Šachmatinis choras šiemet rungėsi TV3 muzikiniame projekte “Chorų karai” ir jame užmėmė garbingą trečiąją vietą. Pasibaigus projektui choras neišskirskirstė, yra nuolat kviečiamas dalyvauti įvairiuose muzikiniuose renginiuose ir koncertuose.

Jeronimas Milius pradėjęs savo karjerą kaip sunkiojo metalo grupės „Soul Stealer“ vokalistas, Lietuvoje plačiau žinomas tapo po to, kai 2008 m. laimėjo nacionalinę atranką ir išvažiavo atstovauti Lietuvą tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse Serbijoje. 2008 m. dalyvavo klasikinės muzikos projekte „Triumfo arka“, finale užėmė ketvirtąją vietą. Jeronimas yra sukūręs vaidmenis miuzikluose „Paryžiaus katedra“, „Svynis Todas“, „Jėzus Kristus superžvaigždė“, Dalios Ibelhauptaitės elektroninės operos projekte „XYZ“, tačiau vis dar lieka ištikimas roko muzikai.

Tomas Varnagiris - vienas pačių garsiausių ir talentingiausių Lietuvos gitaristų. Groja grupėje „Rojaus Tūzai“, moko vaikus Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, akompanuoja tokiems mūsų šalies atlikėjams kaip dainininkei Rūtai Ščiogolevaitei, Mantui Jankavičiui ir kt.

Renginio pradžia: 2013.12.31
Renginio pabaiga: 2014.01.01